Broker Opsionet Binomo

Detaje

KomisionerBinomo
URL website✅binomo.com
I themeluar2014
Zyrat qendroreDolphin Corp Kati i parë, Ndërtesa e parë e Shën Vincent Bank Ltd, James Street, Kingstown, St.Vincent dhe Grenadines
Numri i Mbështetjes✅ + 8-800-555-7185
Llojet e mbështetjesTelefon, Email, Chat 24 / 7
GjuhëFrëngjisht, Rusisht, Spanjisht, Turqisht, Bahasa Indonesia, Indonezisht, Anglisht, Kinezisht, Rusisht, Arabisht, Portugeze, Hindisht
Platforma TradingTerminali i pronarit Binomo
Depozita minimale 1stN 10 $
Shuma minimale e tregtisëN 1 $
Shuma maksimale e tregtisëN 5000 $
ShpërblimWelcome Bonus
pagimDeri në% 90
Llogari Demo Falas Demo e hapur
rregulluara po
RregullimKomisioni Ndërkombëtar Financiar
tarifat po
Informacioni i tarifaveAshtu si me shumicën e brokerimeve të tregtimit të opsioneve binare, Binomo nuk u ngarkon tregtarëve të tyre ndonjë komision apo tarifë për tregtimin në platformën e tyre.
komisionet po
Informacioni i KomisionitZero Komisoni
Llojet llogariDEMO Kërkon regjistrimin, STANDARD. Ofrohet për llogari të financuara me $ 10 ose më shumë, GOLD. Depozita minimale prej $ 500, VIP. Ky status jepet kur fondoni $ 1,000 +
Metodat depozitueseVisa, Visa Electron, QIWI WALLET, Mastercard, Mastro, NETELLER, Yandex Money, FasaPay, Webmoney, Skrill, epayments, Boleto, Perfect Money
tërheqjes MetodatVisa, Money Perfect, Visa Electron, QIWI WALLET, Mastercard, Mastro, NETELLER, Yandex Money, FasaPay, Webmoney, Skrill, epayments
Metodat e tregtimitTregtimi ditor, Shkallëzimi, Tregtimi i Momentit, Tregtia me ritëm, Tregtimi i Pozicionit
Numri i Aseteve✅ Mbi 100
Llojet e aseteve✅Forex, Crypto, Mall, EUR / USD USD / JPY GBP / USD USD / CHF USD / RUB AUD / USD EUR / RUB USD / CAD EUR / CHF EUR / JPY AUD / CAD AUD / CHF AUD / JPY AUD / NZD CAD / CHF CAD / JPY СHF / JPY EUR / AUD EUR / CAD EUR / GBP EUR / NZD GBP / AUD GBP / CAD GBP / CHF GBP / JPY GBP / NZD NZD / CAD NZD / CHF Ari (XAG / USD) Argjendi (XAG / USD) BRENT gaz natyral (NG) COPER PLATINUM Estat NASDAQ Reversal 2х S & P500 Bitcoin Ethereum ETH / BTC LTC / BTC Ripple (XRP)
Valuta e llogarisëUSD, EURO, BRL
Tregtarët e lejuar të SH.B.A. No
Trading Mobile po
Tregtimi i tabletave po
Rezultati i përgjithshëm97 / 100

Screenshots

Screenshot 1 Screenshot 2

rekuizitë

 • Kërkesat minimale të fillimit
 • Llogari Demo e Pafund dhe e Kufizuar
 • Terminal i tregtimit me karakteristika të shumëfishta
 • Turneu i Tregtarëve

Cons

 • Nuk ka qasje për tregtarët nga Sh.B.A dhe disa vende të BE-së:

Broker Opsionet Binomo është një ndërmjetës me borxh privat me seli në Nikosia, Qipro. Meqenëse ato operojnë në një shkallë globale, ky ndërmjetës ka zyra shtesë në vende të tjera të botës gjithashtu. E lançuar në 2014, Binoker Options Binomo ofron një platformë të bazuar në ueb të mundësuar nga SpotOption. Meqenëse ato ofrojnë norma mbresëlënëse të kthimit në tregtinë e parave, shumë dëshirojnë të dinë se çfarë tjetër është ky ndërmjetësi i përgatitur për t'u dhënë tregtarëve me opsione binare. Lexoni më tej për të zbuluar.

Karakteristikat e Platformës së Tregtimit të Brokerit Opsionet Binomo

Ashtu si me shumicën e ndërmjetësve sot, Binomo jep një platformë e cila është e thjeshtë për t’u përdorur. Opsionet e tregtimit me skela përfshijnë Opsionet binare, Ndërtuesin e opsioneve, Nje prekje, Sekonda 60, dhe Platforma e Hapur. Brenda secilës prej këtyre tregtari do të gjejë mundësitë më të tanishme dhe të rekomanduara të tregtimit. Do tregti mund të përfundojë në vetëm disa hapa të thjeshtë. Me SpotOption që fuqizon platformën, tregtarët mund të sigurohen që ajo është teknologjikisht e përparuar, ndërsa mbetet miqësore për përdoruesit.

Binomo aktualisht nuk ofron tregti me celular. Asnjë njoftim nuk është bërë në lidhje me faktin nëse ata planifikojnë ta ofrojnë këtë tipar në të ardhmen. Tani për tani, ata që gëzojnë komoditetin e opsioneve binare të tregtimit celular mund të dëshirojnë të bashkëpunojnë me një ndërmjetës shtesë i cili e ofron atë.

Binomo Llojet e tregtisë

Binomo e mban tregtinë e thjeshtë duke ofruar vetëm disa lloje tregtie. Opsionet e vetme janë tregtia themelore e thirrjeve / thirrjeve, e cila është gjithashtu e disponueshme në varietetin 60 Second, dhe One Touch. Këto lloje të tregtisë janë themelore dhe do të plotësojnë nevojat e shumicës së tregtarëve të opsioneve binare. E vetmja lloj i dukshëm që mungon është tregtia e kufijve.

Karakteristikat shtesë të tregtisë ofrohen në formën e Rollover dhe Double Up. Double Up mund të përdoret për të kopjuar një investim i cili duket se është drejtuar drejt përfundimit të parave. Rollover lejon që tregtari të shtojë kohë në kohën e skadimit. Kjo veçori shpesh përdoret kur një tregti ka të ngjarë të përfundojë nga paratë. Ekziston një tarifë përqindje prej 30% e shtuar në shumën e investimit kur përdorni Rollover. Sidoqoftë, nëse tregtia përfundon në para, një kthim 30% më i lartë do t'i jepet tregtarit.

Binomo Përqindjet e Pagesave / Kthimit

Binomo ofron përqindje kthimi sa më të larta se 81% në tregtitë e opsioneve binare që përfundojnë në para. Përqindjet më të ulët të pagave të ofruara janë midis 70-87%. Për më tepër, një herë në javë, tregtia me një prekje të lartë One Touch do të jetë e disponueshme me një përqindje pagese deri në 500%. Përqindjet e rimbursimit në tregtitë që përfundojnë nga paratë ndryshojnë nga 0-10% në varësi të llojit të tregtisë dhe shumës së investimit.

KomisionerInfoShpërblimLlogaria e hapur
pasuritë: ✅ Mbi 100
Pagim: Deri në% 90
Llogaria demo: po
Depozita e minuar: N 10 $
Welcome BonusVizitoni ndërmjetësin Lexoni shqyrtim

Pasuritë në dispozicion

Të gjitha klasat kryesore të pasurive janë të disponueshme, përfshirë indekset, stoqet, mallrat dhe palët e monedhave. Brenda këtyre, tregtarët e opsioneve binare do të gjejnë pasuri themelore të cilat përfshijnë aksione 32, palë monedhe 15, mallra 9 dhe indekset 27. Numri i indekseve të ofruara është veçanërisht mbresëlënëse, pasi shumë agjentë kanë tendencë të ofrojnë më pak se kjo. Shtë e qartë, Binomo i ofrohet shumë pasuri për të zgjedhur dhe paraqitur shumë mundësi të mundësive të tregtimit binar.

Llojet e llogarive

Asnjë depozitë financiare nuk kërkohet për të regjistruar një llogari në Binomo. Megjithatë, do të kërkohet një depozitë për të filluar tregtimin. Kartat e kreditit ose kartat e debitit, transferimi i telit dhe CashU janë metodat e pranuara të depozitave. Shuma minimale e depozitave për kartat e kreditit dhe depozitat CashU është 10 $.

Që nga maji 2018, Binomo ka qenë një anëtar i kategorisë "A" i Komisionit Ndërkombëtar të Financave. Kjo flet për besueshmërinë e kompanisë dhe garanton tregtarët tanë cilësinë e shërbimeve, transparencën e marrëdhënieve dhe mbrojtjen e një organizate të pavarur profesionale. Duke u anëtarësuar në Komisionin e Financave, Binomo riafirmon angazhimin e tij për të ruajtur standardet më të larta të nderit tregtar dhe praktikat më të mira të biznesit.

Depozita minimale në një transferim teli bankar është 10 $ përveç nëse tregtari është i gatshëm të paguajë një tarifë 25 $ për depozitimin më pak përmes kësaj metode. Monedhat USD, GBP, EUR pranohen të gjitha. Nuk ka shuma maksimale të depozitave në depozitat e transferimit të telit bankar. Sidoqoftë, kartat e kreditit mbajnë një maksimum prej 5,000 $.

Llogaria Standard është në dispozicion për tregtarët me çdo nivel përvoje ofron funksionalitetin e plotë të platformës tregtare.

Llogari standarde

 • Qasje në asetet financiare më të tregtuara me një fitim fiks në 85%

 • Mundësia për të hyrë në tregti duke investuar vetëm $ 1

 • Pjesëmarrja në turne.

 • Top-up pa kufij.

 • Aftësia për të tërhequr fitime deri në 3 ditë pune.

 • Një gamë e gjerë shpërblimesh për klientët e rinj dhe tregtarët aktivë kur llogaritjet janë në krye.

 • Mbështetje teknike për të gjithë përdoruesit.

Llogari e artë

Pronarëve të llogarive "ar" përveç shërbimit standard, u ofrohen një numër privilegjesh, të cilat mund të rrisin ndjeshëm fitimin e mundshëm të tregtarit.

 • Lista e zgjeruar e pasurive në dispozicion të tregtisë.

 • Procedura e tërheqjes së përshpejtuar për fitime - deri në 24 orë.

 • Rendimenti i tregtisë deri në 86%.

 • Madhësia e rritur e bonusit akrual kur financon llogarinë.

 • Instrumentet e bonusit të sigurimit të investimeve.

 • Shërbime këshillimore çdo çështje që lind gjatë rrjedhës së tregtisë, me një menaxher personal.

 • Mbështetje analitike në formën e një numri strategjish tregtare, të provuara nga tregtarët profesionistë.

 • Kthim javësh para 5%

Llogari VIP

 • Për depozitat e mëdha, ne ofrojmë një shërbim të llogarisë së programit individual dhe kushte ekskluzive të tregtimit.

 • Klientët tanë VIP marrin shpërblime deri në 100%.

 • Fitimet e tregtisë arrijnë 87%.

 • Aftësia për të tërhequr fitime në më pak se orë 4.

 • Lista më e gjerë e pasurive në dispozicion.

 • Mjetet e sigurimit të investimeve.

 • Për më tepër, ka një numër karakteristikash ekskluzive që janë në dispozicion vetëm për klientët VIP.

 • Kthim javësh para 10%

Binomo tërheqjet

Opsionet e tërheqjes së fitimit Binomo përfshijnë: transferimin e telit bankar, kartën e kreditit, CashU dhe Western Union. Nuk ka tarifa të lidhura me kartën e kreditit dhe tërheqjet CashU. Transfertat me tela të bankës mbajnë një tarifë të sheshtë prej $ 10 dhe tërheqjet e Western Union do t'i nënshtrohen shumave të ngarkuara nga Western Union. Shuma minimale e tërheqjes duke përdorur ndonjë prej këtyre metodave është 50 $.

Kërkesat për tërheqje mund të duhen deri në tre ditë pune për t'u përpunuar, me një ditë shtesë 1-3 që duhet të ndahen për depozitimin e vërtetë të fondeve. Këto kohë përpunimi janë relativisht standarde brenda industrisë së tregtimit të opsioneve binare.

Binomo shërbimi ndaj klientit

Shërbimi i klientit është në dispozicion 24 / 7, me bisedë të drejtpërdrejtë, email dhe telefon si opsionet e kontaktit. Binomo ofron ndihmën e klientit në gjuhë të ndryshme 12. Sidoqoftë, anglishtja është e vetmja mundësi për gjuhën në faqen e internetit dhe platformën e tyre. Kontakti me email mund të bëhet duke përdorur veçorinë "Na Kontaktoni" në faqen e internetit, ose duke dërguar direkt me email: [Email mbrojtur]. Numrat e telefonit të kontaktit janë të shënuara Dolphin Corp Kati i Parë, Ndërtesa e Parë e Shën Vincent Bank Ltd, James Street, Kingstown, St.Vincent dhe Grenadines.

Binomo Mjete Trading

Binomo nuk ofron shumë në mënyrën e mjeteve, por siguron bazat, duke përfshirë një udhëzues hap pas hapi të faqeve 18 për tregtimin. Këtu përsëri ne shohim këtë ndërmjetësi duke marrë një qasje më të thjeshtë. Kjo nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe, pasi shumëkërkojnë vetëm një platformë të pastër tregtie pa të gjitha kambanat dhe bilbilat. Një llogari demo është një demonstrim i një llogarie reale, mjeti i përsosur për trajnime para tregtimit të vërtetë.

Llogaria Binomo Demo

Binomo Alertet e mashtrimit

Një kërkim për raportet e mashtrimit Binomo nuk dha asgjë më shumë se ankesat tipike të tregtarëve të cilët në dukje nuk i kuptuan rreziqet që lidhen me tregtimin e opsioneve binare. Kjo është mjaft e zakonshme, për fat të keq, pasi shumë do të fillojnë tregtinë pa e kuptuar procesin e vlerësimit të rrezikut. Nuk ka shenja të ndonjë mashtrimi të vërtetë të lidhur me këtë ndërmjetës.

Konkluzion binar i tregtarit

Binomo siguron një platformë solide tregtare që është pa shpërqendrime dhe mjaft miqësore për përdoruesit. Problemi më i madh i vërejtur do të ishte mungesa e tyre e tregtimit celular si opsion. Sidoqoftë, ky problem mund të tejkalohet lehtësisht duke u partnerizuar me më shumë se një ndërmjetës, gjë që shumë tregtarë të opsioneve binare bëjnë gjithsesi. Qasja thjeshtësore e ndërmarrë nga ky ndërmjetës do ta bëjë të lehtë vlerësimin e shpejtë të faqes së tyre të internetit dhe të vendosë nëse duhet të tregtosh apo jo me Binomo.

Vizitoni ndërmjetësin

Një përgjigje ndaj "Broker Opsione Binomo"

 1. Magaret thotë:

  Kam investuar dollarë amerikanë 8,350 me ndërmjetësues scam tregtinë FXG dhe nuk i kam marrë kurrë paratë e mia, unë kam qenë aq dëshpëruese në nevojë për ndihmë për të rikuperuar të gjitha paratë e mia për mua, për fat të mirë kam hasur në një koleg që më prezantoi me një tregti të opsioneve binare. ekspert i rimëkëmbjes së fondeve i cili shkon me emrin z. Benard macus kur i takova ata nuk besoja se ata mund të merrnin paratë e mia sepse unë kam qenë i skamur shumë tashmë dhe nuk dija çfarë të bëj, por shpirti im më tha të jepja është një provë dhe e bëra, mos ngurroni t'i kontaktoni ata përmes adresës së tyre të emailit:[Email mbrojtur] dhe ata do t'ju ndihmojnë të rikuperoni të gjithë investimin tuaj të humbur që ju mohua nga ndërmjetësi juaj i mashtrimit.

Lini një koment

Na kontaktoni - Kushtet dhe rregullat - Rreth nesh - Politika e privatësisë - Politika Cookie
-------------------------------------------------- ---------------------------
Paralajmërim i rrezikut të përgjithshëm: Tregtimi i opsioneve binare mbart një nivel të lartë rreziku dhe mund të rezultojë në humbjen e investimit tuaj. Si e tillë, Opsionet binare mund të mos jenë të përshtatshme për ju. Ju nuk duhet të investoni para që nuk keni mundësi të humbni. Para se të vendosni për tregti, duhet të merrni parasysh me kujdes objektivat e investimit tuaj, nivelin e përvojës dhe tolerancën ndaj rrezikut. Në asnjë rrethanë nuk do të kemi përgjegjësi ndaj ndonjë personi ose entiteti për (a) ndonjë humbje ose dëmtim në tërësi ose pjesë të shkaktuar nga, që rrjedhin nga, ose në lidhje me ndonjë transaksion që lidhet me Opsionet binare ose (b) ndonjë drejtpërdrejt, indirekt, të veçantë , dëme pasuese ose të rastësishme çfarëdo.

LLOGARI DEMO FALAS $ 10.000